Cooper Hunter

Remont

Lisaks kütmis- ja jahutamisfunktsioonidele teostab seade ka automaatseid puhastusprotsesse, mis on vajalikud efektiivseks õhksoojuspumba toimimiseks. Siiski ei piisa alati automaatsest puhastusest, et hoida soojuspump töökorras.


Kui märkate, et õhksoojuspump ei puhu sooja niimoodi nagu tavaliselt või ei tööta üldse ja on jääs, siis kindlasti tuleb pöörduda ekspertide poole.


Kui õhksoojuspump ei puhu soojust

Kui märkate, et õhksoojuspump ei anna soojust, siis tasub eelkõige kontrollida, kas seadme siseseadme filtrid on puhtad. Tihtipeale lõpetab soojuspump sooja andmise nii intensiivselt nagu see tavapärases olukorras on töötanud, kui filtrid on tolmused.

Filtrite puhastamine on lihtne – ava seadme esiluuk ja võtke filtrid välja. Seejärel puhastage need korralikult kogu mustusest ja tolmust, kuivatage ning asetage tagasi.


Kui ka seejärel õhksoojuspump ei puhu soojust, siis on tõenäoliselt seadmel mõni suurem viga, mille kindlaks tegemiseks pöörduge meie ekspertide poole.


Õhksoojuspump jääs – mida teha?

Õhksoojuspump jäätub ja on jääs – see juhtub siis, kui õues on madal temperatuur ja õhksoojuspump on intensiivselt töötanud. Õhksoojuspumba väline osa võib jäätuda või selle alla võib tekkida jää, kuna talvel töötab seade tekkiva jää sulatamiseks sularežiimil, mille tagajärjel tekib vesi, mis võib väga madalatel temperatuuridel omakorda jäätuda seadmele või selle alla.


Oluline on, et õhksoojuspump on paigaldatud õigesti, kui seadme välisosa on paigaldatud viltu, siis võib tekkida olukord, et sulaveel ei ole kuhugi voolata ja see jäätub seadmel. Sellisel juhul tuleb soojuspumba väline osa paigaldada uuesti ja korrektselt spetsialistide poolt.


Kui õhksoojuspump jäätub seadme alt, siis tuleb selle alt jää ära eemaldada ja jälgida, kuidas ja kui kiiresti jää uuesti tekib. Kui jää tekkimine tundub ebapärane, siis tasub pöörduda meie spetsialistide poole, et tuvastada suures koguses jää tekkimise tagamaad.


Hooldage soojuspumpa regulaarselt ja puhastage kindlasti enne kütteperioodi algust seadme siseosa filtrid. Kui vähegi võimalik, tehke seda iga kuu – niimoodi garanteerite enda soojuspumba pika eluea.


Kui õhksoojuspump ei tööta üldse, siis ärge hakake ise parandustöid tegema, vaid pöörduge meie ekspertide poole.


KliimaMarket abistab teid, kui teie õhksoojuspump ei tööta, ei puhu soojust ja jäätub liiga tihti. Võtke meiega ühendust ja lahendame sinu probleemi!